Op zondag 15 juni jl. vond de DMOTilburg plaats op de Watersportbaan Tilburg. Voor TOR, als organisator, was dit een prachtige regatta om zich te presenteren aan de Masters uit binnen- en buitenland.
Niet alleen namen er 12 TOR-ploegen deel (van de 100 ploegen), maar ook veel actieve TOR-leden hadden op deze dag een taak. Zo was de barbezetting in orde, was de inschrijfbalie de hele dag bemand, en zaten er in de finishtoren ook nog veel niet-TOR-leden om te helpen met het juist registreren en klokken van tijden. Langs de baan en bij de start werden pulsen gegeven voor de tijdregistratie en vanaf de donderdag voor de regatta waren er al veel TOR-leden actief bij het opbouwen van de baan (de beruchte ballenlijn en de overspanningskabels).
Fotografen en drone masters, DJ Thomas en natuurlijk de wedstrijdcommissie waren ook aanwezig. Vele leden van TOR waren en zijn actief (ook bij het opruimen van de baan, HULDE). Toch blijft het telkens een lastige puzzel om alle taken te vervullen en doen we een oproep aan TOR-leden die nog niet deze ervaring hebben om hun steentje bij te dragen (dit kan natuurlijk ook bij de Oktober Regatta op zaterdag 4 oktober a.s.)!



De dag begon rustig met een eerste start om 9 uur. De juryleden waren druk bezig om alle startdocumenten compleet te hebben, inclusief rode/witte vlag en de (onvindbare) valse startbel. De scouting voer richting startvlotjes voor hun taak, de Reddingsbrigade Tilburg was met 2 boten op het water en de EHBO’er uit Oisterwijk zette zijn bekende tent weer op en wachtte op wat hij hoopte dat niet zou gebeuren! De 2 bootjes van de SWT voeren op en neer om de kabels op tijd hoog te hangen en toen was daar de eerste start: VMB4x (Vrouwen Masters B 4x, B-categorie is 35 gemiddelde leeftijd) waarin de dames van TOR 2de werden achter Beatrix uit Eindhoven. Zo volgden er meerdere heats gedurende de dag, 35 in totaal, waarin de 100 ploegen, waarvan 3 verenigingen uit Frankrijk, 2 uit Duitsland en de rest uit Nederland, met elkaar de strijd aangingen. Uiteindelijk kende TOR drie winnende ploegen: de MixMD2x (Katriene en Joost), de VMG2x (Ria en Gerrie) en in de laatste race van de dag ging de MixM C4x+ (Martine, Tim, Ruth, Tim en stuur Dick) als snelste over de baan. De foto’s aan het erevlot met de blikken hebben we als bewijs (net als de uitslagen op deze link). HULDE voor de TOR-winnaars.
Rond half 4 draaide DJ Thomas nog een laatste nummer vanaf de finish (nadat hij de hele dag de races van commentaar en passende muziek had voorzien) en werd het startsein gegeven om de Watersportbaan Tilburg weer in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen. De ballenlijn werd op donderdagavond ingefietst en de stoelen, tafels en bankjes volgden iets later. We mogen terugkijken op een prachtige dag, met veel positieve reacties tijdens de dag (ERV Beatrix: “Hoe krijgen we meer deelnemers naar deze mooie wedstrijd, altijd mooi weer, goede organisatie, leuke races…” Michiel de Ruyter: “Goede organisatie, toffe races, TOP”, Rijnland: “Altijd weer fijn om bij TOR te racen”) en met leuke comments op de socials van deelnemers uit het hele land: (Connie van Seggelen: “Bedankt voor de geweldige organisatie”, Jeroen de Wever: “TOR bedankt voor de fantastische dag, het was weer goed geregeld allemaal!”). Daar worden wij als wedstrijdorganisatie heel blij van. We hebben al een nieuwe datum voor volgend jaar: zondag 7 juni 2026. Als het goed past, willen we ook de junioren weer verwelkomen op de DMO en dan heet dat DJOTilburg. Hou die dag dus vrij in je agenda, help mee door een taakje te verrichten, om zelf te roeien, om te komen kijken naar goed roeien, om je verenigingsgenoten aan te moedigen in de laatste 200m voor de finish. Kortom, echt een dag om samen groots uit te pakken en TOR te presenteren aan Master (en mogelijk junioren) roeiend Nederland en daarbuiten.
Namens de wedstrijdcommissie, Maaike, Tammo, Ingrid, Michel, Lucas, Maarten en Robert-Paul